Facebook MOMA LinkedIn MOMA Instagram MOMA
Adres:
ul. 73 Pułku Piechoty 1b, 40-474 Katowice
biuro@moma-marketing.pl
Marta: 664 702 724
Monika: 500 200 930

Zdążyłam – nie zdążyłam

Chyba tylko jeszcze ja nie zdążyłam skomentować spotu Fundacji Mamy i Taty. Może to dlatego, że zdążyłam już dwukrotnie zostać mamą i na inne rzeczy czasem brakuje czasu. Szczęściara ze mnie, bo wiele kobiet i mężczyzn w Polsce nie może zaznać ciepła dziecięcej obecności, z wielu powodów.
[more]
No właśnie. Kampania „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” spowodowała, że wybuchła ogólnonarodowa awantura, wskazująca na liczne powody, dla których jest nas coraz mniej, bo Polacy się nie rozmnażają. I tyle.
Jakoś nie chce mi się wierzyć w tłumaczenia twórców kampanii, że tak miało być. Bo po co? Wszczynać awanturę i nie dawać w zamian nic konstruktywnego, to działanie bezsensowne. Jaka strategia temu przyświeca? Jaki cel?
Kiedy zobaczyłam spot, od razu przyszła mi na myśl bliźniacza kampania z 2008 roku (http://www.kampaniespoleczne.pl/kontrowersje,108,oburzajacy_porod_odkurzacza). Temat ten sam, ten sam pomysł na wzbudzenie kontrowersji. Różnią się jedynie scenariuszem. Tamta kampania, tak szeroko krytykowana, nie wniosła nic do społecznej dyskusji poza wzburzeniem na jej twórców.
A tegoroczna kampania? Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to że ktoś nie odrobił pracy domowej: nie zrobił badań marketingowych, nie zbadał historii tematu. Dzisiaj najłatwiej powiedzieć, że tak miało być. Ale jeśli to prawda, to za pierwszym spotem powinien pójść następny – z konstruktywnym przekazem. Czekam.

MO


Oferta współpracy marketingowej

Co agencja marketingowa może zrobić dla Twojej marki - narzędzia i metody pracy

Zintegrowana komunikacja marketingowa to w praktyce połączenie kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu (!) narzędzi, obszarów i kanałów dla zwiększenia efektywności komunikacji marki z otoczeniem, a w efekcie – osiągnięcia celów. Przejmując odpowiedzialność za działania marketingowe naszych klientów, działamy kompleksowo, łącząc interdyscyplinarne umiejętności i kompetencje. Niezależnie od zakresu i obszaru współpracy działamy strategicznie.  

';