Facebook MOMA LinkedIn MOMA Instagram MOMA
Adres:
ul. 73 Pułku Piechoty 1b, 40-474 Katowice
biuro@moma-marketing.pl
Marta: 664 702 724
Monika: 500 200 930

Wiralowa akcja społeczna - #MIsieCHCE!Znasz akcję MIsieCHCE? To motywacyjny projekt, w którego centrum są cztery szydełkowe miśki, robiące wiele dobrego zarówno dla tych, z którymi spędzają czas, jak i dla finalnych beneficjentów akcji – Fundacji Wspólnoty Burego Misia.

Szydełkowe miśki wędrują z rąk do rąk na zasadzie popularnych w social media nominacji. Każda wizyta i spotkanie pluszaka z kolejną osobą to okazja do wspólnej aktywności i przekazania datku Burym Misiom. Miśki odwiedziły już osobistości ze świata showbiznesu, m.in. Natalię Szroeder, Mariusza Kałamagę, Miuosha, znanych i lubianych na Śląsku przedstawicieli biznesu – Tomasza Koniora i Tomasza Szabelkę - oraz wielu innych pasjonatów sportów. Każdy z nich zaplanował specjalną aktywność z misiem, którą nagrał lub sfotografował, a następnie udostępnił na swoim profilu lub stronie akcji. Każdy też określił dobrowolną kwotę, którą przekaże Burym Misiom, adekwatną do zrealizowanej aktywności. Wszyscy mówią jednym głosem: MI się CHCE, motywując tym samym do działania innych.


Są też osoby, którym niepotrzebny jest misiek, żeby pokazać, że IMsieCHCE i pomagać Burym Misiom. Dobrą praktykę w tym zakresie pokazali Justyna i Krzysiek, biegnący w Maratonie Karkonoskim w koszulkach akcji MIsieCHCE.

Hasło akcji – MI się CHCE – jest wielowymiarowe. Z jednej strony bohaterowie projektu pokazują, że poza codziennymi zawodowymi zajęciami znajdują czas na dodatkowe aktywności; są zmotywowani i chętni do działania. Drugie znaczenie to chęć pomagania innym. Tak niewiele trzeba!

Jak powstała akcja MIsieCHCE?

Akcja powstała pewnego dnia… w naszym biurze. Nie przypiszemy jednak sobie pełnego autorstwa tego pomysłu. Nasze biuro odwiedził zaprzyjaźniony drukarz - pan Adam Sajnóg - niosąc ze sobą wór maskotek zrobionych na szydełku przez jego znajomą i powiedział: Możemy zrobić każdą formę pluszaka, jaką wymyślimy. Zróbmy razem coś fajnego i pożytecznego. Pomóżmy Burym Misiom! Od słowa do słowa, pomysłu do pomysłu, burzomózgując, określiliśmy zasady akcji MIsieCHCE. Powstał też szkic miśka i machina ruszyła. Kilka dni później pierwszy pluszak - #MIsieCHCE1 – zapoczątkował serię.

Co dalej?

Miśki są nadal w trasie. Niebawem odwiedzą… O nie! Nie zdradzimy, z kim miśki spotkają się w kolejnych odsłonach akcji. Możemy powiedzieć jedynie, że dotarły w najdalsze zakątki Polski, a jeden z nich wskoczy we wrześniu na Kaszuby do Osady Burego Misia i weźmie udział w rocznicowym festynie 25-lecia Osady.

Finał akcji jest planowany na jesień, kiedy to wszystkie miśki wrócą do centrali ;), a my opracujemy dla nich certyfikaty. Potem trafią na licytacje. Bo kto by nie chciał pluszaka, którego przytulała wcześniej Natalia Szreoder?

Tymczasem obserwujcie #MIsieCHCE na Facebooku. Zachęcamy też do dołączenia się do akcji – wzorem Krzyśka i Justyny – pokażcie, że Wam się chce!

Oferta współpracy marketingowej

Co agencja marketingowa może zrobić dla Twojej marki - narzędzia i metody pracy

Zintegrowana komunikacja marketingowa to w praktyce połączenie kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu (!) narzędzi, obszarów i kanałów dla zwiększenia efektywności komunikacji marki z otoczeniem, a w efekcie – osiągnięcia celów. Przejmując odpowiedzialność za działania marketingowe naszych klientów, działamy kompleksowo, łącząc interdyscyplinarne umiejętności i kompetencje. Niezależnie od zakresu i obszaru współpracy działamy strategicznie.  

';